
ych, takich jak nerwica lękowa i fobia społeczna. Uczestnicy grupy mogą w bezpiecznych warunkach przyglądnąć się swoim utrwalonym, niekorzystnym sposobom reagowania i przepracować je pod okiem profesjonalisty. Terapia grupowa daje narzędzia pomagające w życiu codziennym i uwalnia lęk.
Psychoterapia taka otwiera na kontakt i
Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonym gronie osób. Nad procesem terapeutycznym grupy czuwa jeden lub więcej terapeutów. Grupa może być otwarta, lub zamknięta. W pierwszym przypadku, podczas trwania terapii mogą dołączyć do grupy nowe osoby. W drugim przypadku, grupa rozpoczyna i kończy swój proces w tym samym gronie osób. Psychoterapia taka otwiera na kontakt i może być bardzo pomocna osobom o dużym poziomie lęku, które doświadczają trudności we wchodzeniu w relacje z innymi ludźmi.
Depresja to temat którego staramy się
Depresja to temat, którego staramy się unikać, dopóki nie dotyczy on kogoś z naszego najbliższego otoczenia, lub nas samych. Oczywiście, nie jest to kwestia łatwa do omawiania z innymi, ale kiedy już się z nią mierzymy, musimy to zrobić, aby wrócić do zdrowia. Zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne, a może nawet ważniejsze. Dlatego niezwłoczna psychoterapia jest pierwszym krokiem do jego odzyskania. Pomocna może być także terapia grupowa, dzięki której zrozumiemy, że inni są z nami.
Nie od dziś wiadomo że depresja
Nie od dziś wiadomo, że depresja i problemy o charakterze psychicznym są jednym z największych zagrożeń dzisiejszego świata. Wszyscy żyjemy w ciągłym biegu, jesteśmy wiecznie zestresowani i spóźnieni na wszystko, ciągle wymaga się od nas coraz więcej i więcej. To tylko niektóre z przyczyn coraz częstszych depresji u młodych Polek i Polaków.
Czy da się z tym jakoś walczyć? Są pewne rozwiązania takie jak terapia grupowa czy psychoterapia, ale nie zawsze działają. Czasami niestety potrzebne są również odpowiednie leki. Z pomocą mogą przyjść psychiatrzy, którzy mogą wystawić odpowiednią receptę.